СБУ відкрила кримінальну справу проти настоятеля ужгородського собору УПЦ МП Дмитра Сидора

19 Січня 2023, 12:33
Фото з місця обшуку 1438
Фото з місця обшуку

Служба безпеки України провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ МП у Закарпатській області.

Про це йдеться на сторінці СБУ.

14 грудня СБУ навідалася з обшуком до храмів УПЦ МП в Ужгороді - Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору та Свято-Покровську церкву.

Як повідомляють в пресцентрі СБУ, на територіях обох храмів знайдено велику кількість пропагандистської літератури російських авторів, зокрема, прокремлівські книжки, в яких заперечується право України на незалежність.

Виявлені співробітниками СБУ книги містять проросійську пропаганду: українців закликають вилікуватися від «хвороби українізму» і знову стати «малоросами».На території Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору співробітники СБУ знайшли прапор так званої адміністративно-територіальної одиниці – «Республіка Підкарпатська Русь» та обкладинку до паспорта з відповідною «русинською» символікою.

В результаті подальшого огляду церковних приміщень знайдено брошури сепаратистського характеру, текст та ноти до гімну «підкарпатських русинів», російські газети із зображенням карти «триединой руси», що включає росію, білорусію та Україну, пісні-балади про «богоносну росію».

У ході безпекових заходів знайдено символіку забороненої партії «ОПЗЖ» та брошури, що пропагують ненависницьке ставлення до інших релігійних конфесій, зокрема, парафіян Православної церкви України, яка отримала томос про автокефалію.

Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила наявність у проповіді ознак приниження національної честі та гідності, розпалювання національної та релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статтею 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Зазначимо, що на минулих місцевих виборах Дмитро Сидор балотувався до Закарпатської облради за списками проросійської партії ОПЗЖ. А перед виборами на території собору священнослужитель встановив агітаційний намет на підтримку ОПЗЖ.

Читайте також: Заборонять УПЦ МЦ – перейдемо до Сербського патріархату: на Закарпатті священник зробив скандальну заяву

Коментарі
18 Квітня 2024, 11:56
І на оце ідуть державні кошти? Вам шановна СБУ нема чим зайнятися? Корупціонерів не бачите, а священників ганяєте. Ганьба вам
Коментар
20/07/2024 Субота
20.07.2024
13:43
19.07.2024