Лікарі Закарпатської обласної клінічної лікарні провели сучасну симультанну операцію

18 Вересня 2023, 15:04
Операція 407
Операція

Дві бригади лікарів Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака – травматологи та торакальні хірурги – провели  симультанну операцію. Це сучасний метод комбінування оперативних втручань і їх одномоментне проведення. Унікальність цієї операції полягає, в тому, що лікарі медзакладу вперше в області синтезували хрящову частину реберної дуги на анкерах.

Про це йдеться на сайті установи.

Пацієнт самостійно звернувся до Закарпатської обласної клінічної лікарні з міста Мукачева у зв’язку з повторною травматизацією. Раніше він вже переніс оперативне втручання в одному з медзакладів області – синтез реберної дуги поліпропіленовою сіткою.

Після всіх необхідних обстежень у хворого діагностували міжреберна грижа з відривом лівої половини реберної дуги в ділянці 7-8-го міжребер’я.

«Під час операції нашими лікарями синтезовано реберну дугу на анкерні шурупи та зафіксовано двома анкерами. Сама постановка якоря відбувалася в ділянці грудини, двома зворотними швами було фіксовано залишок відірваної реберної дуги до самої грудини», – розповів торакальний хірург Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака Роман Мацейко.

 «Також було проведено оперативне втручання з реконструкцією лівої половини реберної дуги і постановку пластини на ділянку відриву ключиці від акроміального відростку лопатки», – додав ортопед-травматолог медзакладу Віктор Мишанич.

За словами Романа Мацейка, операція тривала понад чотири години і пройшла успішно. Наразі пацієнт почувається добре, відновлюється: 

«Дуга фіксована, через 21 день буде повторний огляд на якому буде вирішать питання щодо зняття певних обмежень, тому що до початку формування кісткової мозолі, повинен пройти як мінімум цей відрізок часу».

Коментар
30/09/2023 Субота
30.09.2023
29.09.2023