В Ужгороді стартувала п’ятиденна навчальна програма з підготовки експертів у сфері європейської інтеграції

19 Вересня 2023, 11:08
В Ужгороді стартувала п’ятиденна навчальна програма з підготовки експертів у сфері європейської інтеграції 234
В Ужгороді стартувала п’ятиденна навчальна програма з підготовки експертів у сфері європейської інтеграції

Захід за сприяння Закарпатської ОВА та Регіонального офісу міжнародного співробітництва Закарпатської області для держслужбовців органів виконавчої влади різних ланок, державних агентств проходить за підтримки Міністерства закордонних справ Румунії.

Про це інформує Закарпатська ОДА.

Під час відкриття Петро Добромільський – заступник голови Закарпатської ОДА подякував румунським партнерам за допомогу в організації заходу та їхню готовність ділитися власним досвідом з українськими фахівцями.

«На шляху до отримання повноправного членства у складі ЄС ми потребуємо більше знань про особливості його економічної, енергетичної, конкурентної політики. Ми зацікавлені ознайомитися з механізмами міжсекторальної співпраці й транскордонного співробітництва, а також більше дізнатися досвід Румунії», – зазначив Петро Добромільський.

За його словами, завдяки транскордонній співпраці з країнами та регіонами країн-членів ЄС Закарпаття стало надійною платформою для комунікації, обміну досвідом та реалізації важливих проєктів, зокрема й на шляху інтеграції України до Європейського Союзу в умовах повномасштабної війни.

Слухачів навчальної програми також привітали консул Румунії в Солотвині Граціан-Флорін Пирву та голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

Нагадаємо, в Ужгороді збиралися народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, ОВА й обласних рад, місцевого самоврядування, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, проєктів МТД й експерти, аби обговорити концепцію відновлення і розвитку регіонів у контексті підготовки вступу України до ЄС.

У ході слухань слово мали ще й  румунські та словацькі партнери, а також представники Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD.  

Коментар
20/07/2024 Субота
20.07.2024
13:43
19.07.2024