На Закарпатті затвердили Комплексний план заходів щодо профілактики лептоспірозу серед населення

20 Вересня 2023, 10:11
Миша 381
Миша

Таке рішення підтримали під час засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

Про це повідомив перший заступник голови обласної військової адміністрації Мирослав Білецький.

За інформацією Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб у регіоні різко ускладнилася епідемічна ситуація щодо захворюваності на лептоспіроз, який відносять до особливо небезпечних інфекційних хвороб.

«З початку року зареєстровано 74 випадки захворювання на цю недугу, з них 5 – летальні. Така кількість перевищує середні сезонні рівні та є набагато більшою, ніж очікувалося», – зазначив Мирослав Білецький.

За його словами, епідеміологи реєструють випадки лептоспірозу в усіх районах області. Станом на 15 вересня в Ужгородському районі зафіксували 41 випадок (2 летальних), у Мукачівському – 19 (1 летальний), у Хустському – 9, Берегівському – 2 (1 летальний), Рахівському – 2 (1 летальний), Тячівському – 1.

Згідно з результатами досліджень збудника у 80% випадків інфікування, зокрема, джерелом інфекції є польові миші.

Ускладнення епідемічної ситуації з лептоспірозу може бути наслідком недостатніх обсягів проведення суцільних дератизаційних робіт. Вони є чи не основним профілактичним заходом щодо виникнення та поширення цієї недуги на території всієї області.

«Саме тому затвердили план реагування на обласному рівні. Аналогічні документи після розгляду повинні затвердити комісії на рівні районів та громад, аби разом ми оперативно зреагували і не допустили загострення ситуації», – прокоментував перший заступник очільника краю.

Нагадаємо, у Перечинській громаді 1 вересня від лептоспірозу померла людина

 У серпні в Ужгороді виявили чотири випадки лептоспірозу, усі захворілі – чоловіки від 43 до 56 років. Форми важкості клінічного перебігу – середньої важкості. Летальних випадків не зареєстрували.

Медики припускають, що двоє осіб інфікувались під час перебування  на водоймах міста та області, інші двоє – під час робіт у підвальних приміщеннях  на дачі та власній садибі, де вже провели дезінсекційні та дератизаційні заходи.

Лабораторно встановили – збудником захворювання є польові миші та гризуни. Уперше за 20 років спостереження в Ужгороді виявили випадок нового серотипу збудника лептоспір  L. Seuro. 

Коментар
27/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024