В Ужгороді презентували видання творів видатного українського поета Дмитра Креміня «Мовчання волхвів»

27 Вересня 2023, 09:05
В Ужгороді презентували видання творів видатного українського поета Дмитра Креміня «Мовчання волхвів» 359
В Ужгороді презентували видання творів видатного українського поета Дмитра Креміня «Мовчання волхвів»

В Ужгороді презентували перше на Закарпатті видання творів видатного українського поета Дмитра Креміня «Мовчання волхвів».

Подія відбулася 26 вересня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка. Про це інформує Ужгородська міськрада.

70-річчя з дня народження Шевченківського лауреата, відомого поета, публіциста, перекладача, який сформувався як особистість на Закарпатті, а прожив більшу частину життя у Миколаєві, відзначається на державному рівні.

Збірка «Мовчання волхвів» Дмитра Креміня – це вибране поета, яке він підготував до друку разом із сином Тарасом 10 років тому спеціально для закарпатського читача. Зараз понад 400-сторінкова книжка поезій, поем і симфоній побачила світ в ужгородському видавництві «ФОП Ребрик А. І.» з передмовою Наталії Ребрик та у мистецькому оформленні Корнелії Коляджин.

Книга вийшла друком завдяки міській Програмі розвитку української мови в усіх сферах суспільного життя на 2023-2025 роки, яку підтримали на сесії Ужгородської міської ради, розповів міський голова Богдан Андріїв. Примірники збірки передадуть до місцевих шкіл, міської та обласної бібліотек, щоб донести творчий доробок поета до ще більшого загалу читачів. Богдан Євстафійович подякував присутньому на презентації сину поета – мовному омбудсмену Тарасу Креміню, який палко переймається питаннями захисту української мови в усіх сферах життя.

На презентацію нової збірки завітали мовознавці, науковці, працівники бібліотечної сфери, студенти, містяни, зокрема й начальниця управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради Алла Чернобук – саме підрозділ, який вона очолює, був відповідальним за те, щоб видання побачило світ. 

 

Коментар
20/07/2024 Субота
20.07.2024
13:43
19.07.2024