Полотна подружжя Бровді експонували в Генконсульстві Угорщини в Ужгороді

13 Жовтня 2023, 10:07
Полотна подружжя Бровді експонували в Генконсульстві Угорщини в Ужгороді 385
Полотна подружжя Бровді експонували в Генконсульстві Угорщини в Ужгороді

Твори мистецтва Івана та Лариси Бровді можна побачити на виставці в Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді. 

Нещодавно консульство вирішило започаткувати цілу серію виставок творчості закарпатських художніх родин. Розпочали з видатного майстра пензля Йосипа Бокшая та його родини, а продовжили подружжям Бровді. Про це пише Карпатський об'єктив.

Урочисте відкриття виставки відбулося 12 жовтня в Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді за участю Генконсула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бочкаї, голови Закарпатської організації НСХ України, народного художника України Бориса Кузьми, куратора експозиції Олександра Мондича та Лариси Бровді. На захід також завітали посадовці, митці, журналісти.

«Закарпатська школа живопису, яка формувалася на європейських, угорських та українських культурних цінностях, і сьогодні носить ознаки своєї неповторності, виділяється своєрідним колоритом, – наголосив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. – Багато визнаних і талановитих художників, які тут народилися, можуть з гордістю вважати себе членами мистецьких династій. Наша нова виставка пропонує зазирнути в особливий всесвіт відомого творчого подружжя Лариси та Івана Бровді з Мукачева. На жаль, Іван Бровді вже не може бути присутній на цій виставці, але я з великою пошаною вітаю тут Ларису Бровді та її дітей. Це подружжя належить до покоління, представники якого могли навчатися у найвидатніших діячів школи закарпатського живопису. У професійному плані вони багато черпали від корифеїв школи образотворення»

Іван та Лариса Бровді власним талантом і напруженою працею, розумінням мети здобули почесні місця в історії мистецтва України. Своєю творчістю вони репрезентують високий рівень професійного мистецтва.

«Завдання мистецтва полягає в тому, щоб створювати відповідне творче середовище. Саме у ньому формується характер, майбутній громадянин. Тому завдання митців, таких як родина Бровді – вони створили це прекрасне мистецьке середовище. Біля них почали формуватися інші творчі особистості й навіть цілі родини. Івана ми знали як прекрасного скульптура, це була дуже творча людина, яка завжди йшла до мети. Лариса, зовсім інша, дуже жіночна. У неї таке феміністичне мистецтво. Головною героїнею її творчості є жінка. Це символ нашої української берегині, нашого майбутнього, нашого дитинства. Тому цей  тандем не помер, бо їхнє мистецтво продовжує жити», – зазначив голова Закарпатської організації НСХ України Борис Кузьма.

У свою чергу куратор експозиції Олександр Мондич розповів, що відібрати полотна для виставки було вкрай складно. Адже всі роботи пари дуже якісні та професійні. Відтак зазначив, що наразі дуже мало художників працює у асоціативному жанровому живописі. 

Два мистецькі світи подружжя, які залишилися індивідуальними, їх творчість називають маяками закарпатської школи живопису, орієнтирами творчої планки для наступних поколінь митців. 

Коментар
13/12/2024 П'ятниця
13.12.2024
11:48
КОЛОНКА Війна за війну 327
12.12.2024