«Я малюю тільки те, що мені подобається»: Петро Шолтес про свою виставку в Ужгороді

13 Листопада 2023, 14:11
Петро Шолтес 703
Петро Шолтес

В Ужгороді художник Петро Шолтес презентував персональну виставку робіт.

На відкритті виставки побувала журналістка Район.Ужгород.

Виставкова зала арт-галереї «Ужгород» вмістила близько півсонні живописних та графічних робіт Петра Шолтеса. Привітали художника з відкриттям персональної виставки рідні, друзі, колеги по пензлю Закарпатської організації Національної спілки художників України, знайомі, шанувальники творчості митця.

Петро Шолтес  представив роботи, написані за останні десять років. Для художника у певному сенсі це ювілейна виставка, оскільки  на його 75-річчя виставку не вдалося зорганізувати через пандемію ковіду, пізніше – через проблеми зі здоров’ям.

«Майже три роки виставка йшла до глядача, – зауважив Петро Шолтес і додав, – якби не мистецтво, яке дає мені силу, я б сьогодні тут не стояв. І звичайно, в організації виставки я завдячую своїй дружині та сину, які постійно мене підтримують.  Я малюю з любов’ю, дуже серйозно ставлюся до мистецтва, адже художник – це моя професія. Я щасливий, що виставка відкрилася саме осінню, бо я народився восени, у жовтні.»

На виставці привертають увагу пейзажі художника, написані у різних куточках Ужгорода. Знаковим для творчості Петра Шолтеса є урбаністичні пейзажі міста над Ужем. Ці полотна є і певною документальною фіксацією, спогадом про давнє місто, адже Ужгород, зокрема, його центральна частина, поволі втрачає своє історичне обличчя.

«Я малюю тільки те, що мені подобається. Я люблю Закарпаття! Я люблю Ужгород! Я обожнюю малювати Ужгород! На виставці ви можете побачити багато таких робіт – пейзажів та сюжетних композицій». – зауважив Петро Шолтес.

Доповнена виставка роботами, на яких автор зобразив своїх вчителів та наставників – потужних представників Закарпатської школи живопису –  Ференца Семана, Павла Балли, Ернеста Контратовича. 

Довідково: Петро Шолтес графік, живописець,  народився в Ужгороді у 1945-му році. У 1965-му році закінчив відділ художньої різьби по дереву Ужгородського училища прикладного мистецтва. Вчителі з фаху: Петкі Ш.Ф., Балла П., Попович М.О., Гарапко І.І., Звенигородський В.Б.

Член Національної спілки художників України (1995), Спілки художників угорської інтелігенції імені Мігая Мункачі (2007). Лауреат премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2016). Учасник міжнародних пленерів, художніх обласних виставок – із 1991 року, всеукраїнських – із 1995 року, закордонних – із 2000 року.

Твори митця зберігаються у приватних колекціях і галереях багатьох країн світу – Чехії, Німеччини, Угорщини, Польщі, Італії, Ізраїлю, США.

 

Коментарі
13 Листопада 2023, 21:33
Вважається, що малюють діти, а художники, як прийнято у митців, пишуть. Дивно, але дивно, що і кораблі ходять!...
Коментар
20/07/2024 Субота
20.07.2024
13:43
19.07.2024