Черги з вантажівок на кордоні: яка ситуація на закарпатських КПП поблизу Словаччини та Угорщини
Станом на ранок 21 листопада з боку Словаччини у черзі на вʼїзд в Україну стоїть близько 150 вантажівок, зі сторони Угорщини – 180.
Про це розповіла речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська, пише Суспільне.
За її словами, за останню добу через пункт пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке» оформили та пропустили на виїзд 179 вантажівок, на вʼїзд – 190 транспортних засобів; через КПП «Чоп-Загонь» на вʼїзд – 364 фур, на виїзд з України – 338 вантажівок.
«У системі онлайн-бронювання місця в «єЧерга» для перетину кордону для міжнародних перевезень зафіксовано досить значну кількість транспортних засобів. Зокрема, у напрямку українсько-словацького кордону на терміналах чекають 1370 вантажівок, до українсько-угорського кордону – 2452 транспортних засобів», — повідомила Вікторія Сенгетовська.
Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону «Суспільне. Спротив» зазначив, що кількість вантажівок на кордоні зі Словаччиною та Угорщиною збільшується. По кордоні з Румунією черг на в'їзд в Україну вантажівок не зазначається.
«Кількість вантажівок, у порівнянні з попередніми днями, була дещо більша, тому можна сказати, що блокування руху не відбувається, а інтенсивність забезпечується. Але знову ж таки, збільшилася кількість вантажно-транспортного потоку, яка перетинає кордон на цьому напрямку. Додам, що до тих дій, що почали польські перевізники блокуючи рух на трьох напрямках, ми не фіксували по кордону зі Словаччиною черг. Станом на ранок 21 листопада на кордоні з Угорщиною на КПП «Тиса» перебувало близько 180 вантажівок, які очікували черг. Пропускна спроможність цього пункту пропуску, якщо не буде збільшуватись черга, то дозволить забезпечити для оформлення цю кількість вантажівок за добу», – розповів Демченко.
Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники розпочали фізичне блокування трьох з чотирьох найбільших прикордонних переходів на польсько-українському кордоні. Як українські, так і польські експортери, імпортери та перевізники вже зазнають збитків, так само страждають і взаємини між двома країнами, які ще не встигли відновитися після зернового конфлікту.
Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) погрожує заблокувати українським перевізникам перетин кордону.
Кажуть, що зроблять це у випадку, якщо Європейська комісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу.