Програма U-LEAD допомагає громадам Закарпаття впроваджувати проєктний підхід у всі сфери діяльності

26 Лютого 2024, 13:10
Програма U-LEAD допомагає громадам Закарпаття впроваджувати проєктний підхід у всі сфери діяльності 321
Програма U-LEAD допомагає громадам Закарпаття впроваджувати проєктний підхід у всі сфери діяльності

Понад 20 голів громад Закарпаття обмінялися досвідом щодо реалізації проєктів та пошуку джерел фінансування.

Днями регіональний офіс «U-LEAD з Європою» у Закарпатській області провів зустріч представників влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. Учасники говорили про пошук партнерів для спільних ініціатив, гранти та конкурсні пропозиції, а також про створення проєктних відділів, як невід’ємної частини структури місцевої ради. Про це Район.Ужгород повідомили в організації.

Як зазначив керівник регіонального офісу у Закарпатській області Павло Логвінов, ідея проведення заходу виникла у відповідь на постійні запити від громад щодо залучення міжнародних фондів для розвитку територій та про труднощі, що виникають під час пошуку партнерів і мотивації фахівців, задіяних у проєктну роботу.

«Для очільників громад важливо мати конкретне бачення галузей та пріоритетів, які потребують розвитку та сприятимуть підвищенню спроможності громади, а також на розумінні важливості взаємодії з інституціями громадського сектору, що можуть посилити громади», - підкреслив він.

Спікери ознайомили голів територіальних громад з успішним досвідом співпраці та можливостями допомоги, яку надає «U-LEAD з Європою» у цій сфері.

Заступник керівника відділу регіональної діяльності Програми Микола Сюсько розповів про підтримку громад для підвищення рівня ефективності проєктної діяльності. Зокрема, експерти U-LEAD формують базу міжнародних та вітчизняних фондів, які фінансують проєктні ініціативи громад, а також перелік організацій громадського сектора із зазначенням їхнього досвіду, контактів та галузевого напрямку діяльності. Це потрібно для того, щоб громади могли швидше та ефективніше будувати партнерства та реалізовувати ініціативи.

Під час насиченої зустрічі учасників проінформували про можливості розвитку громад шляхом залучення або створення кваліфікованих кадрів з проєктного менеджменту та ознайомили голів із добрими практиками організації системи проєктної діяльності у громадах Закарпаття.

Колочавська сільська громада створила проєктний відділ та має досвід реалізації «твердих» проєктів. Очільник громади Василь Худинець розповів, що це була ініціатива громади. А консультативну підтримку під час написання проєктних заявок отримували від експертів U-LEAD.

Має в штаті проєктних менеджерів і Великолучківська сільська громада. Її голова громади Василь Коштура поділився з колегами своїм досвідом, акцентуючи на практичних моментах та особливостях вимог міжнародних донорів щодо доступності й необхідності залучення громадськості на певних етапах втілення проєкту в життя.

Голова ГО «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» Леся Лойко розповіла про найбільш ефективні моделі співпраці представників місцевого самоврядування та громадського сектору, зокрема: повне партнерство, коли організація здійснює проєкт на користь громади, та коли організація виконує менеджмент проєкту у громаді. Спікерка наголосила:

Гранти – це хороший інструмент для вирішення проблем громади. Важливо аби в штаті була посада проєктного менеджера та відповідальна особа за виконання проєктів. Інформувати депутатів, мешканців про важливість ініціатив та їх співфінансування. Об'єднуватися із сусідніми громади корисно для залучення кращих інвестицій. Процес реалізації проєктів має бути прозорим, зрозумілим та відкритим.

Один з учасників зустрічі, голова Дубівської громади Денис Каганець, зазначив:

«Потрібний та важливий захід для голів громад. По-перше, це можливість дізнатися про нові ініціативи, успішні проєкти або міжнародні програми підтримки. По-друге, обговорити з колегами можливості спільних проєктів та створення сталих партнерств, які, як розповідала виконавча директорка «МАІРР» Наталія Носа, дають кращий результат. По-третє, маючи нову інформацію, обговорили з проєктантами свіжі ідеї і зараз працюємо над розробкою понад десяти проєктів»

Нагадаємо, торік Дубівська громада за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» реалізувала проєкт з впровадження локальної мережі відновлювальної енергетики. Грант на цей проєкт у розмірі більше як 1,5 млн гривень виграла громадська організація «Екосфера».

Коментар
20/07/2024 Субота
20.07.2024
13:43
19.07.2024